TEM-SEM

Müşteri Destek

  • Telefon: +90 (312) 219 76 48
  • Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00

Laboratuvar Tezgahları

Tezgah yüzeyinin belirlenmesi

Endüstriyel Seramik:
Tezgâh yüzeyi de yine bloklar halinde üretilmiş yekpare, DIN EN 12916 Standartlarında üretilmiş Endüstriyel Seramik tezgah yüzeyidir. Tezgah kalınlığı 26 mm, kenar yükseltileri ile birlikte 33 mm dir. Dış yüzey tabakası asit ortamına karşı yüksek derecede dayanıklıdır. Bunun dışında darbelere, ısıya ve suya karşı dayanımı oldukça yüksektir. Kimyasal Analiz Laboratuarlarında ve Çeker Ocaklarda sorunsuzca kullanılabilir. Aynı malzemeden Evye ve drip cupları da mevcuttur.

Paslanmaz Çelik:
Tezgâh yüzeyi 1,00 ve 1,20 mm kalınlıkta 316 AISI Cr/Ni paslanmaz çelikten üretilmiştir bitmiş tezgah kalınlığı 30 mm, su tutucu yükseltileri ile de 37 mm olmaktadır. İç kısımda yine aynı malzemeden tezgah yüzeyini güçlendirecek takviyeler vardır. Özellikle ıslak laboratuarlarda kullanıldığı için arka kısmında yekpare 100 mm sırtlık yapılmaktadır. Perchloric asit ile test yapılan ıslak laboratuarlarda ve Çeker Ocaklarda kullanılır.

Laboratuvar Tezgahları

Kimyasal Kompak:
Tezgâh yüzeyi de yine bir Compact Laminat olup Phenolic Resin tezgah yüzeyidir. Diğer Compact’lara artı olarak Dış yüzey tabakası asit ortamına karşı yüksek derecede dayanıklıdır. Tezgâh kalınlıkları 12 ile 20 mm arasında değişir. Bunun dışında darbelere, ısıya ve suya karşı dayanımı yüksektir. Fiziksel ve Enstürmental Analiz Laboratuarları dışında Yaş Kimya laboratuarlarında da güvenle kullanılabilir. Evyeler bu yüzeye de alttan monte edilebilir.

Epoksiresion:
Tezgâh yüzeyi tamamen blok halinde üretilmiş kimyasal esaslı bir tezgah yüzeyidir. Tamamen homojen bir malzeme olup asit ortamına karşı yüksek derecede dayanıklıdır. Bunun dışında darbelere, ısıya ve suya karşı dayanımı da oldukça yüksektir. Muhtelif kalınlıkları olmasına rağmen en uygun kalınlık 19 mm olup kenar yükseltileri ile 25 mm dir. Kimyasal Analiz
Laboratuarlarında ve Çeker Ocaklarda sorunsuzca kullanılabilir. Aynı malzemeden Evye ve drip cupları da mevcuttur.

Polypropylen:
Tezgâh yüzeyi tamamen, adı ileanılan Polypropylen malzemeden yekpare olarak üretilmiştir. Tezgâh kalınlıkları 30 mm olup su tutuculu tiplerde 37 mm dir. Evyeli tiplerde ayrıca yine kendinden yüzey damlalıkları vardır. Bu yüzey asit ve Solvent ortamına karşı yüksek derecede dayanıklıdır. Bunun dışında darbelere, ısıya dayanımı orta düzeyde, ve suya karşı dayanımı yüksektir. Genellikle Evyeli Yıkama tezgahlarında kullanılır.

TEMSİLCİLİKLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Mustafa Kemal Mah., 2127 Sok., No:22-8, Eskişehir Yolu, Çankaya - Ankara, 06520, TÜRKİYE
  • Telefon: +90 (312) 219 76 48
  • E-Mail: bilgi@tem-sem.com.tr
Top of Page